Zlecenie na pieluchomajtki

Refundacja pieluchomajtek NFZ należy się wyłącznie na podstawie zlecenia wystawionego przez uprawniony do tego podmiot. Listę takich podmiotów, a także kategorie osób uprawnione do uzyskania refundacji określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 29 maja 2017 roku.

Jak uzyskać refundację na NFZ na pieluchomajtki?

Możliwość uzyskania refundacji na pieluchomajtki na NFZ przysługuje jedynie wymienionym w wyżej wskazanym rozporządzeniu kategoriom osób. Są to osoby, które cierpią na problemy z nietrzymaniem moczu i/lub stolca, wynikające z chorób nowotworowych lub ich następstw i powikłań, upośledzenia umysłowego, skutków wypadków i innych przyczyn wymienionych w rozporządzeniu. Aby uzyskać refundację, należy zwrócić się do lekarza POZ z prośbą o wystawienie odpowiedniego zlecenia. Ważne: od 1 kwietnia 2020 możliwe jest wystawienie zlecenia wyłącznie na nowym wzorze, dlatego bardzo istotne jest, aby lekarz odpowiednio wystawił dokument. W innej sytuacji trzeba będzie jeszcze raz się do niego wybrać.
Po uzyskaniu zlecenia, trzeba się wybrać do najbliższego oddziału NFZ i złożyć tam zlecenie. Dopiero po uzyskaniu potwierdzenia o przyznaniu refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia, można przystąpić do zamawiania środków chłonnych.
Otrzymanie ponownego zlecenia od stycznia 2020 na szczęście nie wiąże się już z koniecznością wizyty u lekarza. Obecnie osoba, która może wystawiać takie zlecenia, ma prawo zrobić to zdalnie, w systemie. Zlecenie nie może być wystawione na okres dłuższy niż 12 miesięcy.

Zakup pieluchomajtek – gdzie?

Ważną informacją jest, że pieluchomajtki można zakupić tylko na miesiące, na które wystawiono zlecenie, nie licząc miesięcy, które już upłynęły. Decydując się na wykupienie części zlecenia w jednym miejscu należy liczyć się z tym, że już do końca zlecenia trzeba zaopatrywać się w tym samym miejscu. Niektóre sklepu online oferują wygodny i intuicyjny kalkulator refundacji majtki chłonne i inne środki chłonne. To duże ułatwienie, które pozwala obliczyć dokładną kwotę do zapłaty po uwzględnieniu refundacji.

Related posts

Leave a Comment