Wybór kabiny – jak wybrać kabinę prysznicową do Twojej łazienki?

Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w mieszkaniu, które wymaga właściwego zagospodarowania. Od rozmiaru łazienki zależy, jak dużą kabinę prysznicową będziesz mógł zakupić. Najbardziej standardowym montażem kabiny jest przymocowanie jej do brodzika. Jest to bardzo popularne oraz praktyczne rozwiązanie. Warto jednak zainwestować pieniądze w brodzik, żeby był on wykonany z dobrych jakościowo materiałów. Tylko w ten sposób będziesz mógł się całkowicie odprężyć oraz zrelaksować podczas bezpiecznej kąpieli.

Rozmiar brodzika

Brodzik należy dopasować do rozmiaru kabiny w ten sposób, żeby woda nie zalewała łazienki. Niektórzy ludzie decydują się także na przymocowanie kabiny do wanny. W tym celu używa się specjalnych parawanów, które umożliwiają montaż. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, którzy chcą oszczędzać wodę, ale jednocześnie cenią sobie kąpiel w wannie. Dzięki takiej kabinie będą oni mogli korzystać z zarówno wanny jak i prysznica, w zależności od ochoty. Niestety jest to zły pomysł w przypadku, gdy w mieszkaniu znajdują się osoby niepełnosprawne. Wejście do wanny w ich przypadku jest niemożliwe, dlatego lepiej wybrać kabinę z niskim brodzikiem. Coraz częściej ludzie montują kabinę na podłodze. Niezbędne jednak jest wtedy użycie odpływu liniowego, który pomoże odprowadzać wodę. Szeroki wybór kabin prysznicowych znajdziesz na tanialazienka.com

Zabezpieczenia

Zabezpieczenie łazienki jest bardzo ważne, ponieważ nieszczelny brodzik może spowodować wiele uszkodzeń. Dawniej najbardziej popularne były kabiny, które posiadały drzwi przesuwne. Było to jednak niezbyt dobre rozwiązanie, ponieważ ciężko było czyścić takie elementy, a dodatkowo mechanizm się często zacinał. Dlatego zostały wprowadzone drzwi harmonijkowe. Są one łatwiejsze do czyszczenia, jednak ich największym minusem jest szczelność. Woda często przedostawała się na zewnątrz i ciężko było utrzymać czystość w łazience. Drzwi harmonijkowe są również mało wytrzymałe i psują się po kilku latach zwykłego użytkowania.

Dodatkowe funkcje

Kabina prysznicowa może być wyposażona dodatkowo w specjalną dyszę służącą do hydromasażu. Umożliwia ona ustawienie ciśnienia wody odpowiedniego do masażu. Pozwala się świetnie zrelaksować oraz odprężyć. Kolejnym popularnym dodatkiem jest deszczownica, która imituje spadające krople deszczu. Bardziej profesjonalne kabiny zawierają także saunę, która działa na zasadzie połączenia pary wodnej oraz wysokiej temperatury. Oczywiście nie jest to klasyczna sauna, ale można przez chwilę poczuć się tak jak w prawdziwej. Świetnym dodatkiem jest także radio zamontowane wewnątrz kabiny, które pozwala słuchać ulubionych kawałków podczas mycia ciała.

Related posts

One Thought to “Wybór kabiny – jak wybrać kabinę prysznicową do Twojej łazienki?”

  1. Łazienka musi mieć w sobie dobrą klimatyzacje.

Leave a Comment