Wanny, czyli jak wybrać odpowiednią dla swojej łazienki?

Obecnie w wielu domach coraz częściej odchodzi się od wannach w łazienkach. Mimo to, wciąż cieszą się popularnością. Nic dziwnego – są one bowiem bardzo funkcjonalne i praktyczne, a przy okazji to pewnego rodzaju synonim komfortu i relaksu, jaki można uzyskać we własnych czterech kątach.

Rodzaje wanien

Obecnie na rynku można znaleźć kilka rodzajów wanien. Są one dzielone między innymi ze względu na ich funkcje, kształty, a nawet materiał, z którego je wykonano. Wszystko ma ogromne znaczenie, w związku z czym wybór wanny nie jest zbyt prosty. Należy wcześniej poznać jej rodzaje, a także bardzo ściśle określić własne potrzeby, tak aby wybrana wanna spełniała wszystkie wymagania i potrzeby domowników.

Wśród różnych rodzajów wanien najbardziej popularne są wanny
tradycyjne, czyli zabudowane, posiadające doprowadzenie wody dzięki baterii podtynkowego. Ich odpływ jest maskowany, a zakup tego rodzaju wanien powinien być zaplanowany jeszcze na etapie projektowania budynku, tak aby w późniejszym czasie uniknąć kosztowego dostosowywania instalacji sanitarnych. Inne wanny to wanna wolnostojące. Oznacza to, że nie są one w żaden sposób połączone ze ścianą łazienki. Stoi – kolokwialnie mówiąc – na środku pomieszczenia. Posiadają one różnorodne kształty i wzory.

Warto wspomnieć również o wannach z hydromasażem. Są one bardzo praktyczne, a co ciekawe – pozwalają zrelaksować się po ciężkim i męczącym dniu. Hydromasaż to nic innego, jak specjalne dysze do wanny, które wtłaczają do wody powietrze, a to z kolei powoduje powstawanie bąbelków. Co ciekawe, warto również zwrócić uwagę na wanny z masażem wodnym, które generują silne prądy wodne w ustalonym kierunku.

Nie wolno jednocześnie zapominać o wannach dwa w jednym, czyli takich, które pełnią również funkcję kabiny prysznicowej. Najczęściej są one dedykowane do łazienek małych, o niewielkim metrażu oraz pomieszczeń, które nie pozwalają za aranżację prysznica, bądź posiadają trudności w podłączeniu wody lub odpływu.

Wanny dla każdego

Wanny mogą również posiadać różne kształty. Są często asymetryczne, narożne, prostokątne, ośmiokątne, okrągłe, beznarożnikowe i tym podobne. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym asortymentem wanien, które z całą pewnością zachwycą każdego domownika i spełnią wszystkie wymagania oraz potrzeby.

Wszystkie wanny, które posiadamy w naszej ofercie znajdują się pod tym linkiem: https://tanialazienka.com/wanny.html.

Related posts

Leave a Comment