Niezawodne grzanie prosto z gruntu

Pompy ciepła współcześnie cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem – i nie dzieje się tak bez przypadku. Wszystko przez wzgląd na to, że pompy ciepła dostarczać będą ciepło po tanich kosztach, a przy tym jak urządzenia grzewcze cieszą się dużą niezawodnością. Dlatego też gruntowa pompa ciepła Natea to rozwiązanie polecane i chętnie wybierane przez wielu inwestorów. Poznajmy korzyści z jej montażu.

Cenne parowanie

Gruntowa pompa Nate działa w oparciu o wykorzystanie bezpośredniego parowania i skraplania się. Jej głównym wyróżnikiem świadczącym o najwyższej jakości zastosowanej technologii pozostaje tak skonstruowany układ grzewczy, który bazuje na wykorzystywaniu wyłącznie obiegu czynnika roboczego tłoczonego nie inaczej, jak przez sprężarkę. Niezawodnym parownikiem w tej opcji pozostaje solidny kolektor gruntowy. W praktyce więc czynnik odpowiadać będzie za odbiór ciepła zgromadzonego w ziemi, a specjalna instalacja podłogowa pełnić będzie rolę skraplacza. I za pośrednictwem tego właśnie urządzenia, efektowne ciepło przekazywane będzie bezpośrednio do wnętrza ogrzewanego domu. Gruntowa pompa ciepła Natea jest polecanym rozwiązaniem zarówno do dużych, jak i zupełnie niewielkich inwestycji mieszkaniowych. A co jeszcze wpływa na sukces działania tejże pompy?

Nieskomplikowana konstrukcja to podstawa

Prosta i zupełnie nieprzekombinowana konstrukcja pompy ciepła to zdecydowanie podstawa tak dużej efektywności tego urządzenia grzewczego. Tu ważne staje się to, by w pompie ciepła nie było miejsca dla pośrednich wymienników ciepła oraz pomp obiegowych. Z założenia dobrego producenta pomp ciepła, obecność tych czynników nie jest wskazana. I tym samym w praktyce przekonać się można, że odpowiednio skonstruowana gruntowa pompa Natea doskonale sprawdza się w swojej roli.

Współpraca z kolektorami co najmniej cenna

Konstrukcja gruntowej pompy ciepła Natea pozwala dodatkowo na sprawną współpracę zarówno kolektorami poziomymi, jak i pionowymi, składającymi się nawet z 30 – metrowych sond. Z punktu widzenia monterów – to idealne warunki do efektywnej pracy pompy na długie lata.

Related posts

Leave a Comment