Biustonosz dla amazonki: kiedy warto postawić na model bez fiszbin?

Bielizna dla amazonek jest w pełni przystosowana do potrzeb kobiet po amputacji piersi. Zapewnia ona maksymalny komfort oraz swobodę. Trzeba jednak pamiętać, że właściwy dobór stanika to podstawa. Tutaj liczą się nawet najmniejsze detale, gdyż to one decydują o wygodzie użytkowania. Wiele pań zastanawia się, czy model bez fiszbin to dobry pomysł. Wszystko opisano poniżej.

Miękkie i elastyczne materiały

Sklep dla amazonek posiada w swojej ofercie szeroki wybór biustonoszy dla amazonek, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Staniki bez fiszbin wykonywane są z miękkich, a zarazem nieco elastycznych materiałów. Nie wywołują one nieprzyjemnego ucisku, czy też dyskomfortu. Ponadto zmniejsza się ryzyko uszkodzenia biustonosza podczas prania – wystająca fiszbina to dość powszechne zjawisko. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że takie biustonosze polecane są głównie kobietom z małym biustem, który nie wymaga zbyt dużego podtrzymania. Protezy piersi w dużych rozmiarach ważą nieco więcej, a więc zaleca się wyższy poziom usztywnienia.

Pełna swoboda ruchów

Staniki bez fiszbin nie modelują piersi, tak jak modele z usztywnianymi miseczkami. Gwarantują wysoką swobodę ruchów, a więc będą doskonałym wyborem na co dzień. Ich obecność jest niemal nieodczuwalna, co stanowi wielką zaletę. Modele bez fiszbin doskonale sprawdzą się również podczas snu. Takie biustonosze są mniej narażone na deformacje, a więc przez długi czas utrzymają swoją pierwotną formę.

Related posts

Leave a Comment